تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

نیروی الکتریکی(داستانک تجربه کلاسی)

  معلم می دانست بچه ها در ابتدایی با بار الکتریکی والکتریسیته ونیروی الکتریکی آشنا شدن، او شاگردانش رابه خوبی می شناسه .در مدرسه شبانه روزی که بچه ها از روستا های دور ونزدیک وبرخی از شهر  می آن، با این حال احتمال می ده، همه آشنایی کافی نداشته باشن. چند بادکنک همراه داشت. به علیرضا هم که بادکنک داشت گفت: با دکنکش را باد کنه و او این کار را کرد.معلم با توجه به ظاهر بچه ها  می فهمه که موهای محمد رضاتمیزتر ه ،از او می خواد بادکنک را به موی سرش مالش بده و او به خوبی اینکار را انجام داد.معلم از او خواست بادکنک را به بالا پرتاب کنه .محمد رضا پرتاب کرد وبادکنک به سقف چسبید وآنجا جاخوش کرد.بچه ها دست میزنن وجیغ وهوراوحسابی سر وصدا.

  پرسش وپاسخ وفعالیت هایی که گروه ها انجام می دن وبحث هایی که انجام می دن وبا کمک معلم بحث های بچه ها جم بندی  می شه.

  آزمایش های بحث الکتریسیته ساکن  بهتره در هوای خشک  انجام بشه .معلم در کلاسیه کهاواخر بهمن ماهه وهوا مرطوب. 

  معلم رو به بچه ها: ببینیدچه کار می کنم؟یک ماژیک وایت برد در دست دارد ، به صورت عمود روی میز معلم قرار می دهد. بچه ها معلم علمشان را می شناسندومنتظرند تا اتفاق جالبی ببینند.یک خود کاربیک را به موهایش مالش می ده و بصورت افقی روی ماژیک قرار می ده و می گه بچه ها اگه بادکنک مالش داده شده را به این خود کار نزدیک کنم چی می شه؟ بچه ها می گن خود کار دور می شه .

  معلم بادکنک را نزدیک کرد خوکار دور شد . پرسید دلیل دور شدن... ؟ بار همنام دارند(منفی)

  معلم بادکنک را به انتهای دیگر خودکار که باردار نبود نزدیک کردو خودکار به باد کنک نزدیک شد.گفت: بچه ها دلیل این نیروی جاذبه را می توانید توضیح دهید؟بچه گفتند بار مخالف دارند . گفت: بچه این سر خود کار را ملش ندادم چطور ممکنه بار مخالف داشته باشه؟ بچه را راهنمایی می کنه وآنها متوجه می شن شبیه خرده های کاغذکه به بادکنک جذب می شد است .......فعالیت های جالبی برای جلسه بعد تعیین می کنه وچند دقیقه بعد صدای زنگ بلند می شه و.....  


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : معلم ,بادکنک ,انجام ,مالش ,الکتریکی ,معلم بادکنک ,
  نیروی الکتریکی(داستانک تجربه کلاسی)

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 29 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر